Nasjonalparker, mat og vin

En kombinasjonsreise der dere opplever den urørte naturen i Northern Territory før man fortsetter til Victoria og South Australia for fantastiske mat- og vinopplevelser.

Foto: Tourism NT

Hjem > Reiseforslag > Reiseforslag til Australia > Nasjonalparker, mat og vin
Reiserute - Nasjonalparker, mat og vin

Klikk på kartet for større format.

Nasjonalparker, mat og vin

Reiseforslag

Kakadu, Uluru, Kings Canyon, Melbourne, Yarra Valley, Barossa Valley, Adelaide.

16 dager

Avreise hele året

Reise på egenhånd

Fra kr. 61 900 per person når to reiser sammen

Alle reisefakta

Få et tilbud

En kombinasjonsreise der dere opplever den urørte naturen i Northern Territory før man fortsetter til Victoria og South Australia for fantastiske mat- og vinopplevelser.

Fra Oslo flyr dere via Dubai og Singapore direkte inn til Darwin, som er hovedstaten i Northern Territory. Her starter dere oppholdet med en 3-dagers guidet tur til nasjonalparkene Kakadu og Litchfield. Kakadu er den største nasjonalparken i Australia, og består av regnskog, elver, våtmark, sletteland og fjell. Området er blant annet kjent for sine vannhull, fossefall, aboriginske klippemalerier og saltvannskrokodiller.

Kakadu National Park.
Kakadu er Australias største nasjonalpark og byr på fantastisk natur.
Foto: Tourism NT/Peter Eve

Etter rundturen i Kakadu og Litchfield flyr dere til sentrum av Australia og den lille outback-byen Alice Springs. Derfra går turen inn til Ayers Rock der dere blant annet får oppleve kjempemonolitten Uluru og steinformasjonene i Kata Tjuta. En utendørs gourmetmiddag under stjernene er også inkludert, en fantastisk opplevelse man sent vil glemme.

Rooftop bar i Melbourne.
Rooftop bar i Melbourne.
Foto: Robert Blackburn

Fra Alice Springs flyr dere videre til Melbourne. Vi anbefaler å prøve ut noen av Melbournes fantastiske restauranter, og å gå rundt i de berømte og bortgjemte bakgatene. Her finnes restauranter, kaffebarer, kunstgallerier og små butikker. Dere henter deretter ut en leiebil og utforsker vinområdet Yarra Valley som ligger nord for byen. Vin, ost, iskrem, bær, sjokolade og annen kortreist mat er noe av det som produseres i området.

Yarra Valley.
Yarra Valley.
Foto: Tourism Australia

Fra Melbourne flyr dere til Adelaide, som er siste stopp på reisen. Dere har et par dager i Adelaide der dere kan besøke byens kjente matmarked, eller ta trikken ut til stranden i den avslappende bydelen Glenelg. De tre siste dagene av turen henter dere ut en leiebil og kjører til det kjente vinområdet Barossa, der dere bor på et boutique hotell ved en av de mest kjente vinprodusentene i området. Nyt alt området har å by på; nydelig mat, vin og avslappende omgivelser.

Barossa Valley.
Barossa er blant Australias mest kjente vinområder.
Foto: South Australian Tourism Commission

Returen tilbake til Oslo går fra Adelaide via Dubai.

Reisefakta og pris

Alternativ 1

Fra kr. 61 900

Økonomiklasse på fly

Pris per person når to reiser sammen

Alternativ 2

Kontakt oss for pris.

Business Class på fly

Pris per person når to reiser sammen

Alternativ 3

Kontakt oss for pris.

First Class på fly

Pris per person når to reiser sammen

Avreisested

Oslo

Høydepunkter

Kakadu, Uluru, Kings Canyon, Melbourne, Yarra Valley, Barossa Valley, Adelaide

Prisen inkluderer

  • Fly Oslo-Australia t/r
  • 1 natt på hotell i Darwin
  • 3 dager guidet tur til Kakadu nasjonal park
  • Innenriksfly Darwin – Alice Springs
  • 3 dager guidet tur til Uluru og Kings Canyon
  • Innenriksfly Ayers Rock – Melbourne
  • 3 netter på hotell i Melbourne
  • 3 dager billeie inkl forsikringer fra Melbourne
  • 2 netter hotell i Yarra Valley
  • Innenriksfly Melbourne – Adelaide
  • 2 netter på hotell i Adelaide
  • 3 dager billeie inkl forsikringer fra Adelaide
  • 2 netter på hotell i Barossa

Prisen inkluderer ikke

  • Reise- og avbestillingsforsikring
  • Personlige utgifter
  • Drikkevarer og måltider som ikke er nevnt i reisebeskrivelsen.
  • Evt. tips til lokale guider og sjåfører

Øvrig informasjon

Reisen kan forlenges og utvides. Kontakt oss for informasjon om avreise fra andre flyplasser i Norge.

Smitteverntiltak

Ingen informasjon inntil videre.

Turkode

50498

NB! Reiseforslaget kan justeres

Du kan naturligvis få reisen akkurat slik den er satt opp her. Du kan også fortelle oss hva du ønsker, både i forhold til opplevelser, standard og reiselengde, slik at vi kan komme med et forslag som passer for akkurat deg og ditt budsjett.

Få et tilbud

Fyll inn skjemaet for å få et uforpliktende tilbud.

En av våre reisespesialister vil deretter kontakte deg for å ta en nærmere prat om reisen.

Få et tilbud

Ved innsendelse av dette skjemaet godtar du Australiareisers personvernpolicy.

har du spørsmål?

Våre reisespesialister hjelper deg.

Man-fre 08.30 – 16.30

Se også

.